Μόνο αν «πέσει» η Βόλφσμπουργκ…

Δεν έχουν περάσει παρά μερικοί μήνες από τότε που ο Αντελίνο Βιεϊρίνια μετακόμισε από τον ΠΑΟΚ στην Βόλσφμπουργκ, ωστόσο δεν φαίνεται να… στεριώνει στην Γερμανική ομάδα. Ο Μάγκατ «στράβωσε»...
vieirinha-wolfsburg
Share

Δεν έχουν περάσει παρά μερικοί μήνες από τότε που ο Αντελίνο Βιεϊρίνια μετακόμισε από τον ΠΑΟΚ στην Βόλσφμπουργκ, ωστόσο δεν φαίνεται να… στεριώνει στην Γερμανική ομάδα.

Ο Μάγκατ «στράβωσε» νωρίς, καθώς διαπίστωσε ότι έχει παραπάνω κιλά και τον άφηνε εκτός αποστολής μέχρι να τα χάσει. Κι όταν πάντως ο Πορτογάλος ήρθε στη φυσική κατάσταση που επιθυμούσε ο προπονητής του, πάλι δεν βρήκε σίγουρη θέση στο αρχικό σχήμα.

Είναι φανερό ότι ο παίκτης που πραγματοποίησε εντυπωσιακές εμφανίσεις με τη φανέλα του ΠΑΟΚ δεν έχει βρει την… Ιθάκη του στους «Λύκους» της Μπουντεσλίγκα. Ο ίδιος δεν βγάζει προς τα έξω το παραμικρό. Κρατάει κλειστό το στόμα του και δουλεύει επιζώντας σε δικαίωση.

Στον Ολυμπιακό λένε τα καλύτερα για την αξία του, αλλά μέχρι εκεί. Για την ώρα τηρούν στάση αναμονής, καθώς προέχει το θέμα του προπονητή. Από κει και πέρα δεν ξεχνούν τον Βιεϊρίνια και αν ανοίξει η… πόρτα της εξόδου από την Βόλφσμπουργκ θα ασχοληθούν. Υπό την προϋπόθεση να μην υπάρχουν και τρελές απαιτήσεις από τον Γερμανικό σύλλογο.

ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΠΑΛΑΦΑΣ

14 Σχόλια σε αυτό το άρθρο.
  • Mirallas777
    27 April 2012 at 14:53 -

    μονο αν πεσει η τιμη για μακουν,μονο το ενα μονο το αλλο…παλι στο τσαμπα και δανεικους?? τοσα λεφτα θα παρουμε παλι απο το τσαμπιονς λιγκ μονο! καθως πρεπει να θεωρουμε σιγουρο οτι δεν θα μπει δευτερη ελληνικη ομαδα σε ομιλο…παντως κανουν κακο τετοια αρθρα …καθε μερα

  • Anonymous
    27 April 2012 at 15:41 -

    de m aresei na gkriniazw,kai vevaia de thelw na fanw axaristos apenanti sto marinaki…alla eilikrina vlepw apo auta pou grafontai oti gia tis 3-4 metagrafes pou xreiazetai i omada den tha dwthoun lefta…olo eleutherous,daneikous ktl…an pesei i villa gia makoun,an pesei i volfsbourg,suntiroume edw kai kati mines ena thema me to masado pou kanei 4 muria diladi siga min erthei…den katalavainw pou aposkopoun ola auta…elpizw na me diapseusei o proedros,to tameio tou olympiakou den einai meion,kai mporoun na dwthoun 10-15 ekatommuria gia metagrafes fetos…allwste endexomenes prokriseis stin eurwpi sta dinoun ola pisw sto pollaplasio…idi vgalame polla lefta fetos,kai exoume eksasfalismeno tou xronou ena 25 muria apo to champions league…vevaia einai atopo na milame twra gia metagrafikous stoxous mia mera prin ton teliko kupelou kai xwris proponiti gia ti nea sezon…alla i tasi pou uparxei einai pali eleutheroi,daneikoi ktl…toulaxiston opws ta parousiazoun ta mme,,.

  • Anonymous
    27 April 2012 at 17:16 -

    Το ότι ο Μαρινάκης δεν θα κάνει σοβαρές μεταγραφές είναι πλέον δεδομένο. Το αν απλά θέλει να τσεπώσει όσα πιο πολλά μπορεί θα φανεί φέτος με τις τιμές των διαρκείας. Αν δεν μειωθούν το λιγότερο 40% σε όλες τις θύρες, ο Μαρινάκης θα πρέπει να τα ακούσει πάρα πολύ άσχημα από το πρώτο φιλικό.
    Μεταγραφές πάντως ξεχάστε τες, ήδη κάνει μπαμ η φιλοσοφία του. Φθηνοί, δανεικοί, ελεύθεροι, όλοι αυτοί με μια κοινή συνισταμένη. ΑΜΠΑΛΟΙ! Μιραλάδες σου βγαίνουν μία φορά στα 5 χρόνια. Οι υπόλοιποι κοστίζουν.
    Όσο για τον Βιειρίνια, αν όντως υπάρχουν άτομα στην διοίκηση που έχουν πολύ θετική σκέψη για την αξία του, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ούτε στον παοκ δεν έπεισε. Επαιζε 5 ματς τον χρόνο. Ούτε σαν ελεύθερος δεν πρέπει να έρθει , μιας και δεν υπάρχει περίπτωση να παίζει βασικός και απλά θα μας τα πρήζει από τον πάγκο. Ο Αμπντούν είναι κλάσεις άνώτερος σαν παίκτης.

  • Νικος χαλανδρι
    27 April 2012 at 17:23 -

    Αφου απ την ομαδα δεν εχει ειπωθει τιποτα για τις μεταγραφες δεν καταλαβαινω γιατι γκρινιαζετε ορισμενοι , υποθετοντας οτιδηποτε σας δινει την αφορμη να …γκρινιαξετε ! Υποθετω κι εγω λοιπον οτι η γκρινια ειναι στο αιμα σας !
    Απ την αλλη τι ονειροφανταζεστε μεγαλεια και παικταραδες οταν σε εξι μηνες τον μηνιατικο θα εχει πεσει στα 380 ευρω και η ανεργια θα …θεριζει ? Εχετε την εντυπωση οτι τοσο ανωριμος ειναι ο προεδρος ωστε να ξοδευει εκατομμυρια λες και ειμαστε Ουκρανια και Λιθουανια που δεν εχουν να φανε απ την μια αλλα δινουν ενα σκασμο λεφτα στο ποδοσφαιρο για να τους κρατουν σε …καταστολη ?
    Πρεπει να καταλαβετε λοιπον οτι χρεος της ομαδας ειναι η συντηρηση ωσπου να μπορεσουμε να παταμε γερα στα ποδια μας και να μπορουμε να …ξοδευουμε χρηματα απ αυτα που παραγουμε ! Αλλιως ας γινουμε Κουλες , μπαοκτζηδες , Παναθηναικοι κλπ κλπ , που δεν εχουν ουτε να ….φανε !!

  • Anonymous
    27 April 2012 at 18:13 -

    Και τι σχέση έχει ρε φίλε η οικονομική κρίση στην Ελλάδα με τα έσοδα του Ολυμπιακου?? Για ρώτα να μάθεις.. Μειώθηκαν οι χορηγοί?? Μειώθηκε το τηλεοπτικό?? Μειώθηκαν τα εισιτήρια?? Μειώθηκαν οι διαφημίσεις?? Μειώθηκε το ποσό της Ουέφα?? ΟΧΙ! Τίποτα δεν μειώθηκε!! Τα έσοδα της ομάδας δεν έχουν πέσει καθόλου, αντίθετα φέτος είναι τα μεγαλύτερα της δεκαετίας! Που είναι λοιπόν η οικονομική κρίση της ομάδας?? Πρόσθεσε σε όλα αυτά ότι για πρώτη φορά εδώ και πάρα πολλά χρόνια μια χρονιά βγήκε με κέρδος για την ομάδα, πράγμα σχεδόν απίθανο ακόμα και για ευρωπαικές ομάδες μεγάλων πρωταθλημάτων και θα καταλάβεις γιατί το φετινό καλοκαίρι όχι απλά δικαιολογεί, αλλά και επιβάλλει το ξόδεμα πολλών χρημάτων!

  • Θρυλέων
    27 April 2012 at 18:20 -

    Μάγκες, περιμένετε και θα δούμε!

  • Νικος χαλανδρι
    27 April 2012 at 19:11 -

    Αφου ειναι ετσι οπως τα λες και θεωρεις μαλλον οτι σε κλεβουν με τα …λεφτα ΤΟΥΣ , ξεκινα να ξοδευεις τα δικα σου ζωντας …μεροδουλι μεροφαι ! Και περιμενε στο πρωταθλημα αξιας β εθνικης να σουρθουν παικταραδες που Ελλαδα ακουνε και στριβουνε ! Εμεις παντως Ρουμπιν δεν θα καταντησουμε σαν συλλογος , ουτε Ουκρανια σαν χωρα και το δωσε θεαμα στον λαο για να καθεται φρονιμα … ξεχνα το γιατι τοδαμε το εργο και δεν το ξαναθελουμε !

  • Stelios
    27 April 2012 at 21:30 -

    ρε φιλε Νικο μισο λεπτο αλλα τι εννοεις να καταντησουμε Ρουμπιν?

    εχεις ιδεα τι μπατζετ για μεταγραφες κ τι μπατζετ για συμβολαια εχει η Ρουμπιν ?

    η μηπως εχεις την εντυπωση οτι το Ρωσικο πρωταθλημα εχει τοσες πολλες διαφορες απο το Ελληνικο εκτος απο το κρυο?

    μακαρι να τα εδινε αλλα δυστυχως η ευτυχως ο Μαρινακης δεν μπορει να ξοδεψει τα λεφτα που δινει η Ρουμπιν για μεταγραφες,που μπορει σαν ομαδα να μην σου γεμιζει το ματι κ σαν ονομα να μην λεει κ πολλα,αλλα τα σκαει κ γι αυτο εχει φτασει εκει που εφτασε σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα..

    οπως κ η Σαχταρ,οπως κ η Ζενιτ,οπως κ η Μεταλιστ κλπ κλπ..ομαδες απο τριτοκοσμικες χωρες οπως αφηνεις να εννοηθει..

    ομαδα απο τριτοκοσμικη χωρα ητανε κ η Σαχταρ οταν την αντιμετωπισες πρωτη φορα,αλλα τωρα θα παρακαλαγες να ησουνα στη θεση της κ να εχεις κ εσυ στη συλλογη σου ενα ευρωπαικο..

    μια αναρχη κ ανοργανωτη ομαδα,επισης απο τριτοκοσμικη χωρα ητανε κ η Μεταλιστ οταν την αντιμετωπισες,αλλα μην σου φανει περιεργο εαν σε λιγα χρονια εχει κ αυτη ενα ευρωπαικο στη συλλογη της..

    κ για να μην παρεξηγηθω,ο κοσμος δεν ζηταει να ξοδευτουν τετοια ποσα για να γινει η υπερβαση..ο κοσμος οπως βλεπεις πιο πανω ζηταει να ξοδευτει ενα σεβαστο ποσο απο τα ΕΣΟΔΑ της ομαδας (οχι απο την τσεπη του Μαρινακη) για μεταγραφες ποιοτητας,οχι για ελευθερους κ δανεικους..

    κ σε παρακαλω μην μπλεκεις την κατασταση στη χωρα με το ποδοσφαιρο..δεν μας νοιαζουν αυτα εδω,μας νοιαζει μονο ο Ολυμπιακος..
    ο Ολυμπιακος,οσο κ αν δεν μας αρεσει να το βλεπουμε ετσι,ειναι Ποδοσφαιρικη Ανωνυμη Εταιρεια κ μαλιστα ΚΕΡΔΟΦΟΡΑ..

    αν εσυ θεωρεις οτι η βελτιωση του Ολυμπιακου θα σε ριξει σε καταστολη οπως λες οσον αφορα τα οσα συμβαινουν στη χωρα,λυπαμαι που σε πληροφορω αλλα εισαι ηδη σε καταστολη οπως κ οι περισσοτεροι,συνειδητα η ασυνειδητα,κ δεν ευθυνεται ο Ολυμπιακος γι αυτο..

  • teddynitro
    27 April 2012 at 21:56 -

    Ειλικρινά, αν ήταν ο Βιειρινία στον Ολυμπιακό και ο Αμπντουν σε άλλη ομάδα, θα έλεγες το ιδιο?

  • Stelios
    27 April 2012 at 21:57 -

    δεν επεισε ο Βιερινια στον ΠΑΟΚ?

    φιλαρακι,μαλλον αλλο πρωταθλημα εβλεπα εγω..

    Αρειανος εισαι?

    ;)

  • takisargentina
    28 April 2012 at 03:44 -

    Πολύ βιασύνη, παιδιά. Τι γκρίνια είναι αυτή! Ας περιμένουμε. Στο τέλος κάνουμε ταμείο. Εγώ είμαι αισιόδοξος και στηρίζω Διοίκηση και όποιον προπονητή έρθει.Και παίχτες καλούς θα πάρει. Εξ άλλου το παγκόσμιο ποδοσφαιρικό σκηνικό αλλάζει. Περιμένετε μην ακουστεί κανα μεγάλο κανόνι με τα χρέη των Ισπανικών ομάδων! Μόνο ενωμένοι θα πετύχουμε. Χαιρετισμούς από Μπουένος Άιρες.

  • red far
    28 April 2012 at 08:16 -

    ο μαζοχισμός σας δεν έχει όρια. Βρίζατε τον Βαλβέρδε, τον λέγατε μιζαδόρο, άσχετο, και χίλια δυο άλλα επίθετα… Φεύγει τώρα ο άνθρωπος και άντε πάλι να κτίσουμε από την αρχή… Βρίστε τώρα και τον Μαρινάκη , μήπως αποφασίσει να φύγει και αυτός και να ψάχνουμνε και μεις Ντέμηδες και Βγενόπουλους… Μήπως είναι τυχαία όλα αυτά που συμβαίνουν στη χώρα ????

  • Anonymous
    28 April 2012 at 08:28 -

    το ζητουμενο στην περιπτωση του βιερινια ειναι σε τι κατασταση ειναι ο παικτης και το λεω γιατι κατα την γνωμη μου και πριν παρει μεταγραφη στην γερμανια ειχε κατακορυφη πτωση και με αρκετα παραπανησια κιλα.σε καμια περιπτωση δεν ηταν ο περσυνος η προπερσυνος βιερινια.αν δεν εχουν διαθεση και προθεση να φερουν για δεξι χαφ εναν πολυ καλο ποδοσφαιριστη ας παρουν τον βλαχοδημο που εχει απιστευτη σωματοδομη

  • Anonymous
    28 April 2012 at 15:48 -

    file mou. tpt den einai tuxaio. tpt…ma tpt.

  • ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ