ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

“Ερυθρόλευκος σίφουνας” οι νέοι

Ο Ολυμπιακος επικράτησε επι της Ξάνθης, στην U-20 με 3-0 και έτσι, έπιασαν προσωρινά κορυφή.

Οι νέοι “ερυθρόλευκοι” έδειξαν απο την αρχή τον δρόμο, καθώς απο το 7′ με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Κιρτζιαλίδης έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά, αργότερα, στο 14′ ο πρώτος σκορερ του τέρματος, Κιρτζιαλίδης έγινε αναγκαστική αλλαγή, καθώς έπαθε πρόβλημα τραυματισμού. Στην θέση του μπήκε ο Κωστανάσιος, ο οποίος τραυματίστηκε μετα απο 20 λέπτα τραυματίστηκε και εκείνος.

Ο Ολυμπιακος δεν πτοήθηκε απο την ατυχία του με τους τραυματισμούς και στο 45′, έπειτα απο τρομερό σουτ του Βοΐλη, έβαλε γκολ και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ ασφαλείας.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Ολυμπιακος έκανε συντήρηση και απλα στο 52′ ο Βοΐλης πάλι, “κλείδωσε” το ματς, κάνοντας το 3-0.