ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φιλική νίκη επί του ΑΟΧ Κισσαμικού. Ποιοί σκόραραν

Ευκαιρία για ξεμούδιασμα είχαν σήμερα το πρωϊ οι παίκτες του Ολυμπιακού, στο φιλικό παιχνίδι με τον ΑΟΧ Κισσαμικό, στου Ρέντη, το οποίο έληξε με νίκη για τους ερυθρόλευκους με 3-2.

Ο Μαρτίνς είδε παίκτες που δεν είχε χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα.

Ο Πορτογάλος τεχνικός ξεκίνησε με τον Χουτεσιώτη στα γκολπόστ, τους Πάρντο (δεξί μπακ), Μιράντα, Πεϊό (από τις ακαδημίες του Ολυμπιακού), Κούτρη στην άμυνα, τους Γκιγιέρμε, Φετφατζίδη στα χαφ και τους Βρουσάι, Ποντένσε, Ναουέλ μπροστά τους, με μοναδικό προωθημένο τον Μάνο.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς σκορ, με τον “Φέτφα” να χάνει πέναλτι. Στην επανάληψη έγιναν αρκετές αλλαγές, μεταξύ άλλων μπήκε ο Γκερέρο, αλλά και ο Ζοσέ Σα στο τέρμα και το παιχνίδι έληξε τελικά με 3-2, χάριν στα τέρματα των Γκερέρο, Φετφατζίδη, Μάνου.