ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η κριτική των παικτών

Αρκετά καλό παιχνίδι έπιασε και πάλι ο Ολυμπιακός, κόντρα στον Λεβαδειακό (1-0), χάνοντας σωρεία ευκαιριών για να έχει μεγαλύτερο σκορ.

Γιαννιώτης: Ηταν θεατής στο ματς. Δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση.
Μεριά: Ντεμπούτο με την φανέλα του Ολυμπιακού. Δεν αντιμετώπισε πρόβλημα.
Βούκοβιτς: Δεν είχε μεγάλο φόρτο εργασίας και όποτε χρειάστηκε να επέμβει ήταν θετικός.
Ομάρ: Από τους καλύτερους του Ολυμπιακού και σε αυτό το ματς. Εκανε πολλά ανεβάσματα και δημιούργησε κινδύνους από την πλευρά του.
Τσιμίκας: Ορεξάτος και πάλι, τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Ο μικρός ανέβηκε πολλές φορές στην πλευρά του, βγάζοντας σέντρες αλλά και σουτάροντας.
Καμαρά: Αποτελεί το Α και το Ω του Ολυμπιακού και είναι αναντικατάστατος. Πολλή δουλειά στον χώρο του κέντρου, ασταμάτητο τρέξιμο και ενέργεια.
Τοροσίδης: Για πρώτη φορά στο αρχικό σχήμα, έπαιξε στο κέντρο μαζί με τον Καμαρά. Ηταν καλός στα ανασταλτικά του καθήκοντα αλλά δεν ήταν γρήγορος στο passing game με αποτέλεσμα να μην ικανοποιήσει τον Μαρτίνς ο οποίος τον άλλαξε στο ημίχρονο.
Φορτούνης: Κέρδισε πέναλτι αλλά το έχασε κιόλας. Ηταν θετικός με αρκετές επαφές με την μπάλα και μυαλό στο παιχνίδι του.
Πάρντο: Για πρώτη φορά αγωνίστηκε σήμερα, με τον Μαρτίνς να του δίνει την ευκαιρία, την οποία όμως δεν κατάφερε να αρπάξει. Φλύαρος στις επιλογές του, αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.
Λάζαρος: Εγραψε και πάλι το όνομά του στον πίνακα του σκόρερ δίνοντας ένα σημαντικό τρίποντο. Κινήθηκε και στις δύο πλευρές, όπου του ζήτησε ο προπονητής και απασχόλησε τον αντίπαλο.
Γκερέρο: Εχασε σωρεία ευκαιριών, είναι όμως πάντα μέσα στις φάσεις και δημιουργεί κινδύνους. Είναι θέμα χρόνου να αρχίσει να πυροβολεί. Το μυρίζεται το γκολ αλλά είναι άτυχος στην τελική προσπάθεια.
Χασάν: Μπήκε στο ημίχρονο και έδειξε πολύ καλά στοιχεία. Είχε δοκάρι, ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι, ενώ έβγαλε και ασίστ στον Γκερέρο.
Μπουχαλάκης: Ελειψε από τον Ολυμπιακό του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, με την είσοδό του, έδωσε λύσεις.
Νάτχο: Εκανε ντεμπούτο αλλά μπήκε στο 87’ και έπαιξε λίγο χρόνο για να κριθεί.