ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Καθάρισε» σε 45’ ο Θρύλος

Νικηφόρα συνεχίζει την πορεία του στο πρωτάθλημα K-20 της Σούπερλιγκ ο Ολυμπιακούς, με τους «ερυθρόλευκους» να επικρατούν του Πανιωνίου με 2-0, παραμένοντας ζωντανοί στο κυνήγι του τίτλου

Οι «κυανέρυθροι» είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο ματς και συγκεκριμένα στο 22’, όταν και ο Αποστόλου σημάδεψε το δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Ολυμπιακού, με τον Βάρκα, να χάσει σημαντική ευκαιρία. Το σκορ για τους Πειραιώτες άνοιξε στο 36’, όταν και μετά από ατομική ενέργεια του Βάρκα, ο Χατζηιωαννίδης με σουτ πέτυχε το 1-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Βάρκας κέρδισε πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, για το τελικό 2-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός, Λάμπρου, Ράμα, Τσερκώνης, Χατζηϊωαννίδης (85′ Τσιριγώτης), Ξενιτίδης (73′ Νεοφυτίδης), Βάρκας, Βρουσάι (65′ Γαλούπης), Βοΐλης

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Άστρας, Αγγελής (74′ Νομικός), Τριάντης (48′ Καλαμάρης), Γιάννης, Μίκο, Αντζέλι, Τσιντώνης, Ζώτος (66′ Αρσενίδης), Αποστόλου, Σουσώνης, Γρηγορόπουλος