ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με Τουρέ ο Θρύλος 7-1 τον Αήττητο Σπάτων

Ανέβηκε πριν 2 εβδομάδες // Προβολές άρθρου: - υπο ενημέρωση -

Πετυχημένο ήταν το τεστ του Ολυμπιακού, απέναντι στον Αήττητο, με τους «ερυθρόλευκους» να επικρατούν της ομάδας των Σπάτων με 7-1, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.

Ο… χορός των τερμάτων από πλευράς Ολυμπιακού ξεκίνησε από το 25ο λεπτό, όταν και ο Δημήτρης Μάνος σημείωσε το 1-0, με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται με τους «ερυθρόλευκους» μπροστά με 3-0, μετά από δύο τέρματα του Γκερέρο.

Ο… ερυθρόλευκος καταιγισμός συνεχίστηκε και στην επανάληψη, με τον Βρουσάι να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και τον Ποντένσε, με δύο τέρματα, να πετυχαίνει το 5 και 6-0 αντίστοιχα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ματσούκα σε 6-1, για να έρθει ο Γιάγια Τουρέ, με εξαιρετικό κτύπημα φάουλ, να διαμορφώσει το 7-1, αποτέλεσμα με το οποίο ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση.