ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Να μην το κάνει… ντέρμπι

Την περσινή σεζόν ο Ολυμπιακός χάρισε μεν ένα πολύ εντυπωσιακό παιχνίδι για το ευρύ κοινό με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, αλλά ταυτοχρώνως και “καρδιακό” για τους “ερυθρόλευκους” φιλάθλους, κερσίζοντας στο νήμα με 3-4.

Για να θυμίσουμε, ο Πανιώνιος προηγήθηκε με τον Ντουρμισάι με 1-0, ώσπου έπειτα ο Σισέ ισοφάρισε και ο Ανσαριφάρντ λίγο πριν την ανάπαυλα του ημίχρονου σημείωσε δύο τέρματα και ο Ολυμπιακός μπήκε στα αποδυτήρια με σκορ ασφαλείας (1-3).

Αποτέλεσμα εικόνας για πανιωνιος ολυμπιακος 3-4

Ωστόσο, η “σιγουριά” και η αδιαφορία πήγαν να κοστίσουν πολύ ακριβά στον Ολυμπιακό, μιας και στο 82′ και στο 84′ ο Πανιώνιος έφερε το ματς στα ίσα και το “έμφραγμα” ήταν κοντά για την ομάδα του Τάκη Λεμονή. Ωστόσο, τα ψυχικά αποθέματα υπήρξαν και δύο λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός σκόραρε με τον Φορτούνη και έφυγε με τη νίκη απο τη Νέα Σμύρνη.

Γι’ αυτό φέτος μπορεί να υπάρξει ροτέισον, αλλά το περσινό πάθημα πρέπει να γίνει μάθημα.