OLYMPIACOS WOMEN

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν Ολυμπιακός και τα κατάφερε

Οι “ερυθρόλευκες” πέτυχαν τη δεύτερη νίκη σε τρείς αγώνες στο 3ο Διεθνές Τουρνουά της Λευκάδας, καθώς επικράτησε της Sparta&K με σκορ 84-69, στον τελευταίο του αγώνα στο τουρνουά. Το σύνολο του Γιώργου Παντελάκη, αν και βρισκόταν πίσω στο ημίχρονο με 3 πόντους (34-37), κατάφερε με 29 πόντους στην τρίτη περίοδο να γυρίσει το ματς και να πάρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 34-37, 63-51, 84-69.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Τόμας 10, Μάζιτς 6, Σταμάτη 19 (5), Αυτζή 2, Σπυριδοπούλου 11, Παυλοπούλου 11 (1), Νικολοπούλου 7 (1), Σωτηρίου, Λίτση 4, Τζόνσον 9, Κοσμά 5.

SPARTA&K (Ντανίλιν): Ταραμπάρινα, Κούριλτσουκ 2, Νουριντίνοβα 3, Κολοσόφσκαγια 10 (1), Σέμα, Κομάροβα 3 (1), Στάλγουορθ 16, Σάροβα 15 (5), Σίσκινα 6, Ζότκινα 3 (1), Σαφιούλινα 6, Αμπαϊμπούροβα 5 (1).