ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ακόμα σκοράρουν οι πιτσιρικάδες του Θρύλου

Ούτε ένα, ούτε δύο αλλά οκτώ (!) τέρματα σημείωσαν οι πιτσιρικάδες του Θρύλου, με την Κ17 του Ολυμπιακού να διαλύει με 8-0 τον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Ο χορός των τερμάτων ξεκίνησε στο 19 με τον Λιάτσο. Ο Συρμής στο 21′ έγραψε το 2-0, με τον Σταμούλη με δύο γκολ στο 35′ και το 39′ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0, αποτέλεσμα με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Ο καταιγισμός των τερμάτων συνεχίστηκε στην επανάληψη, με τον Λιάτσο στο 51′ να γράφει το 5-0. Δύο λεπτά αργότερα, στο 53′ ο Κίτσος σημείωσε το 6-0, ο Συρμής στο 72′ πέτυχε το 7-0, ενώ το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Λιοφάγος στο 81′.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παπαδούδης, Φρέρης, Κατσογιάννης, Γιαλεδάκης, Λιοφάγος, Ντόη (57’ Κασέμι), Πάστρας (63’ Γύπαρης), Λιάτσος (63’ Παπακωνσταντίνου), Κίτσος (57’ Ποιμενίδης), Συρμής, Σταμούλης (57’ Σπυριδάκης).