Ακολουθήστε μας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αντιστέκεται η Ράγιο για Τρέχο. Ψάχνει για εναλλακτικές ο Ολυμπιακός

Αντιστέκεται η Ράγιο για Τρέχο. Ψάχνει για εναλλακτικές ο Ολυμπιακός

Ανέβηκε πριν 2 εβδομάδες

Ο Ολυμπιακός ασκεί την πίεση του στη Ράγιο Βαγιεκάνο για να αποκτήσει τον Οσκαρ Τρέχο, όμως οι Ισπανοί αντιστέκονται αφού θέλουν να κρατήσουν τον Αργεντίνο μεσοεπιθετικό, τον οποίο φυσικά υπολογίζουν και θεωρούν βασικό στέλεχος της ομάδας.

Να δούμε ποιόν ρόλο θα παίξει ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής αφού ο 31χρονος θέλει να φύγει από την Ράγιο, η οποία αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας και να παίξει στον Ολυμπιακό, με την ευρωπαϊκή συμμετοχή να τον δελεάζει.

Οι ερυθρόλευκοι θα περιμένουν για λίγο ακόμα τις εξελίξεις, όμως παράλληλα εξετάζουν ήδη και άλλες περιπτώσεις παικτών για την θέση του Κώστα Φορτούνη, με ονόματα που προέρχονται από Γαλλία και Ισπανία, χωρίς ωστόσο να έχει βγει στην επιφάνει κάτι προχωρημένο.

15 Σχόλια

15 Comments

  1. μονο θρυλος

    12/08/2019 at 12:46

    Η διοικηση ειναι ανικανη να κλεισει τους παικτες που θελει και μετα θα απορουμε παλι που δεν πηραμε καποιον τιτλο. Τον Μπενζια δηθεν δεν τον ηθελε ο Μαρτινς στο τελος.

    • Καννίβαλος

      12/08/2019 at 14:10

      Δεν πας να τους βοηθήσεις να τους κλείσουν μιας και μόνοι τους δεν μπορούν?
      Όργιο ε όργιο.

  2. ηλιας

    12/08/2019 at 13:07

    τα λεμε δεν τα λεμε η διοικηση μας γραφει εκει που δεν πιανει μελανι, και αμα στραβωσει και η φετινη χρονια ξερουμε ποιος φταιει!! ο μαρτινς!!! απλο και συνηθες!! ηταν να κλεισουμε παιχτες πριν την πλζεν τωρα φτασαμε σχεδον με πορτο,ουτε εκει προβλεπεται, η χρονια θα βγει με αυτους πουχουμε και τα 13 εκ. ευρω στη τσεπη! απλα!

    • Καννίβαλος

      12/08/2019 at 14:30

      Για πες μας πως σε μια Ανώνυμη Εταιρία μπορεί κάποιος να “παντελονιάσει” λεφτά.
      Για πες επίσης τα ΕΤΗΣΙΑ ΕΞΟΔΑ της ΠΑΕ όσον αφορά του υπαλλήλους, τις εγκαταστάσεις των γραφείων, γηπέδων, προπονητικού κέντου, ακαδημιών, προπονητικών team, λοιπών εγκαταστάσεων, ιατρών, φυσιοθεραπευτών, μηχανημάτων αποκατάστασης, συμβολαίων παικτών, μισθούς παικτών, κτλ…
      Διάβασε κανέναν ισολογισμό για να μην λες τις π@π@ριές που λες και ρεζιλεύεσαι…

      • ηλιας

        12/08/2019 at 15:04

        πηγαινε να μαθεις πως παντελονιαζουν νηπιαγωγειου προπαιδεια ειναι και μην ξεχασεις το 10ευρο απο τον προεδρο για τις καλες σου υπηρεσιες αντε γεια! αφου τα βλεπεις ολα οκ ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε! λουιτζι πιραντελλο για να μαθαινεις κιολας.

        • Καννίβαλος

          12/08/2019 at 15:13

          Δεν μας ξήγησες κακομοίρη μπουκωμένε εγκάθετε, ΠΩΣ “παντελονιάζει” κάποιος από μια Ανώνυμη Εταιρεία.
          Δεύτερον ΔΕΝ μας είπες για ΙΣΟΛΛΟΓΙΣΜΟΥΣ και έξοδα της ΠΑΕ. Είναι ΑΝΑΡΤΗΜΕΝΑ στο ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ, από τη Deloitte, μπουκωμένε πελάτη!
          Και μέσα στη φούρια σου την “αμόλησες” για τον Πρόεδρο.
          Σας πονάει ο Βαγγέλας! Βεντούζα σας έχει πάει, αιώνιοι μπουκωμένοι Πελάτες!!!
          Καθίστε με τον τσάμπα, τον αλασκούζω και τον golendri, κακομοίρηδες

      • Βαγγελης

        12/08/2019 at 16:11

        Φίλε…και εγώ και οι παραπάνω που έκραξες είμαστε ολυμπιακοί, για αυτό μπαινουμε και στο rednews.Οι διάφορα μας με εσένα είναι ότι δεν φοράμε κόκκινα γυαλιά.Οσο για το αν τσεπωνονται λεφτά?αν η ανώνυμη εταιρεία είναι δικιά σου με μετοχικό συμβούλιο που ελέγχεις, ότι γουστάρεις κάνεις
        Υ.Γ Μην βριζεις, καιμεις γαύροι είμαστε, κ ότι λέμε το λέμε γιατί αγαπάμε την ομαδα

        • καννίβαλος

          12/08/2019 at 16:59

          Δεν μπορώ να είμαι ευγενικός φίλε σε άτομα που γράφουν απλά για να προκαλούν.
          Για αυτά που είπες λοιπόν.

          Α) Για να “παντελονιάσει” ο “κακός φαγάνας πρόεδρος”, όπως τον παρουσιάζετε, πρέπει να ΕΚΔΟΘΟΥΝ νέα ΜΕΡΙΣΜΑΤΑ από την Εταιρία (όποιος δεν ξέρει μπορεί να μάθει τι είναι). Και είχαν να εκδοθούν πάνω από πενταετία και βάλε. Οπότε το “παντελόνιασμα” πάει περίπατο.
          Επίσης, έστω ότι δεν υπήρχε Ανώνυμη Εταιρία με μετοχές και ισολογισμούς, ας πούμε ότι ο Βαγγέλας είχε τον Ολυπιακό περίπτερο χωρίς κανέναν άλλο και παντελόνιαζε ότι ήθελε.
          Τι να παντελονιάσει ακριβώς. Δέκα και είσοσι εκατομύρια κάθε χρόνο; Μόνο η μια του εταιρία η Capital ναυτιλιακή που είναι εισηγμένη στο Χρηματιστίριο της νέας Υόρκης, (εκεί που κυνηγάνε τον τσάμπα για απάτη), είχε τζίρο το πρώτο εξάμηνο (ή τρίμηνο) νομίζω πάνω από 300 εκκατομύρια! Να τα κάνει τι ακριβώς τα 10 εκατομύρια ο Μαρινάκης το χρόνο;;;; Ας είμαστε σοβαροί λοιπόν.

          Β) Όταν λέτε και ΞΑΝΑΛΕΤΕ ότι “παντελονιάζει” λεφτά όταν παρουσιάζετε την πώληση ενός παίκτη να υπερβαίνει σε χρήματα τις μεταγραφικές κινήσεις του Ολυμπιακού. Πρώτον τις περισσότερες φορές δεν είναι έτσι. Όταν όμως αυτό συμβαίνει, π.χ. περίπτωση Ρέτσου, μήπως έχετε διανοηθεί τα ΈΞΟΔΑ της ΠΑΕ? Όλα όσα έγραψα παραπάνω. Μισθούς των υπαλλήλων, τις εγκαταστάσεις των γραφείων, γηπέδων, προπονητικού κέντου, ακαδημιών, προπονητικών team, λοιπών εγκαταστάσεων, ιατρών, φυσιοθεραπευτών, μηχανημάτων αποκατάστασης, συμβολαίων παικτών, μισθούς παικτών, κτλ… Έχουν ΑΝΑΓΚΗ οι ΠΑΕ τις Πωλήσεις για να είναι ΑΥΤΑΡΚΕΙΣ. (θα δείτε τον ΠΑΟΚ μόλις φύγει ο Sabbidi που θα καταντήσει…) Επίσης υπάρχει και το Financial Fair Play.

          Αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θέλετε να έχετε μια ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΗ ΑΠΟΗη γιατί είστε γαύροι όπως λες και ΑΓΑΠΑΤΕ τον Ολυμπιακό δεν έχετε παρά να ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ τους ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ της ΠΑΕ για να σας λυθούν οι τυχόν απορίες.

          Για να μην καταλαβαίνει κάποιος τα παραπάνω πρέπει είτε ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ μπουκωμένος αλλόθρησκος να είναι, είτε καθυστερημένος.
          Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να το πω πιο κομψά.

  3. paul

    12/08/2019 at 13:33

    ΩΧ Αρχίσανε να ξυπνάνε.Πού είναι τα τρόλλ που οταν εγω τα σχολίαζα παλιά αντι σοβαρων αντιεπιχειρηματων απλως μουγκάνιζαν βρίζοντας κάθε ιερο και οσιο.Ειπαμε .Τέρμα τα σουβλάκια Λειβαδιάς τα βαρεθήκαμε ,θέλουμε σουφλέ Ευρωπαικό.Αν εκεί στην off shore εταιρεία δεν το καταλάβουν θα παίζουν πλέον στην Ευρώπη με τους μπουγατσοκιμάδες,την ικτερικιά ,τον ατρόμητο,τον αρη και θα τσακονώμαστε ποιός έφερε τους πιο πολλούς βαθμούς σε ομίλους του Γιουρόπα.Αιντε θύμα αιντε ψώνιο αιντε σύμβολο αιώνιο που λέει το λαικό άσμα ,αν ξυπνήσει μονομιάς θα ψάχνουν τα διαρκείας με το κυάλι.

    • Καννίβαλος

      12/08/2019 at 14:32

      Πήγαινε να κάνεις κανένα μπάνιο ρε μπουκωμένε πελάτη. Τσάμπα γράφεις κακόμοιρε.

  4. ηλιας

    12/08/2019 at 14:22

    μην αντιστεκεσαι μην αντιστεκεσαι κανε ενα βημα και συ μην αντιστεκεσαι το παθος ερχεται και φευγει η λογικηηηηη αυτο τραγουδαμε στη ραγιο, κουφαλα ραγιο δωσε τον παιχτη ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

  5. Paul

    12/08/2019 at 15:25

    Καννιβαλε εκτος απο τα δικα σου θα μας πεις ρε αδερφε την αποψη σου για οσα γραφουν οι συγαυροι η ουγκακαμπουμ μπιρι γκαγκα.

    • Καννίβαλος

      12/08/2019 at 15:30

      Τρελό κουνιστό αγόρι, την έγραψα την άποψή μου. Αν μπορείς να βοηθήσεις τον άλλο μπουκωμένο τον ηλία για το τι εστί Ανώνυμη Εταιρία, Ισολογισμός, κτλ… Για να μην γράφετε Π@Π@ΡΙΕΣ….
      Κια μετά από τις π@π@ριες που γράφετε θέλετε να σχολιάσουμε κι’όλας.

      Και μια ερώτηση: Γιατί δεν ασχολείστε με τις ΑΝΥΠΑΡΚΤΕΣ ομάδες σας και αν’αυτού γράφετε μ@λ@κιες σε site του Αυτοράτορα. Για εξηγήστε. Πέφτει “χαρτζιλικάκι”?

      • ηλιας

        13/08/2019 at 11:15

        περνα να σου δωσω το 20ευρο για τις π@@@@@@@@ς που λες θα σχολιαζω οτι γουσταρω καθε διαφορετικη φωνη ειναι για σενα αλλοθρησκοι? εσυ τι εισαι ο εκπροσωπος του μαρινακη? απαντησε μου εισαι ο διπλανος του? δηλ ταχει κανει ολα σωστα ε? ιδιως απο το 14 και μετα ειμαστε σουπερ μαρκετ χαμηλου επιπεδου, δεν με ενδιαφερει κανενας παοκ,αεκ,μελισανιδης,σαβιδης, απλα κατεβηκαμε στο επιπεδο τους αν δεν το βλεπεις δεν φταιω! οταν εισαι 8 χρονια ομιλους και εχεις πουλησει του κοσμου τους παιχτες και αντιστοιχα πηρες σαπακια, εδινες παιχτες του 8 για να παρεις του 4, τοτε ναι εχω το δικαιωμα να κριτικαρω σε αυτα δεν απαντας απλα βριζεις και το παιζεις μαγκας!ειπαμε να φορας κοκκινα γυαλια αλλα να βλεπεις και τι ισχυει!ο ισολογισμος ειναι σαν τη στατιστικη ενας τροπος να πεις ψεματα. ΤΕΛΟΣ

        • Καννίβαλος

          13/08/2019 at 11:52

          Εγώ παρέθεσα ΣΤΟΙΧΕΙΑ, εσύ λες αρλούμπες. Δλδ πρέπει να παίρνω για αλήθειες τις αβάσιμες π@π@ριες που λες και όχι ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ όπως οι ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΙ;
          Έχεις φράγκα αγορίνα για να τα “χώσεις” στο Θρύλο; Όχι; Τότε πως μπορείς να κάνεις “κουμάντο” σε τσέπες άλλων; Αν δεν σου φτάνουν τα κοντά 70 εκκατομύρια που έχει βάλει ο Βαγγέλας από το 2010 ΜΟΝΟ για την ΠΑΕ, τα οποία έχει “πετάξει” από την προσωπική του περιουσία και δεν θα πάρε ποτε πίσω, βάλε εσύ τα υπόλοιπα, δήθεν “ολυμπιακάρα” του πληκτρολογίου.