OLYMPIACOS BC

Δεύτερη σερί ήττα για τον Ολυμπιακό Β’

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Ολυμπιακό Β’, με τους Πειραιώτες να περνάνε περίοδο ντεφορμαρίσματος, βλέποντας το Ψυχικό να περνά από το βοηθητικό του ΣΕΦ, επικρατώντας με 65-71.

Παρά το καλό ξεκίνημα του Ψυχικού, που προηγήθηκε με 9-13 στο 4’, ο Ολυμπιακός Β΄απάντησε με ένα 11-3 για το 20-16, κλείνοντας το δεκάλεπτο μπροστά με 22-18. Το δεύτερο δεκάλεπτο, όμως, ήταν… καταστροφικό, καθώς οι «ερυθρόλευκοι»  έπαθαν… μπλακ άουτ, με το 27-25 του 15 να μετατρέπεται σε 28-40 στο 18, με το πρώτο μισό να ολοκληρώνεται με  τους «ερυθρόλευκους» πίσω με 30-40.

Ένα 9-0 στα μισά της τρίτης περιόδου μετέτρεψε το 35-48 σε 44-48, με τον Ολυμπιακό Β’ να… ροκανίζει την μισή διαφορά (51-56) μέχρι το 30’, να φέρνει το ματς σε απόσταση βολής στο 38’ (65-68) με τον Μελισσαράτο , όμως να μην καταφέρνει να ολοκληρώσει την ανατροπή, με την ομάδα του Μοσχάτου να αντέχει και με το 65-71 να φεύγει με την νίκη από το ΣΕΦ, φτάνοντας στο 8-6, με τον Ολυμπιακό Β’ να πέφτει στο 10-4.

Ο Πετρόπουλος με 14 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού Β’, με τον Τζόλο να προσθέτει 13 και τον Μελισσαράτο 11, ενώ για το Ψυχικό, ο Μιλεντίγιεβιτς είχε 21 πόντους και ο Φρέιτας 17.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 30-40, 51-56, 65-71