ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ15 Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-0: Τριάρα στο ντεμπούτο Ιμπαγάσα

Ιδανικό ντεμπούτο στον πάγκο της Κ15 του Ολυμπιακού πραγματοποίησε ο Αριέλ Ιμπαγάσα, που οδήγησε τους “ερυθρόλευκους” στην νίκη με 3-0 επί της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Χρειάστηκαν μόλις 12+ λεπτά για την ομάδα του Πειραιά να ανοίξει το σκορ, όταν και ο Αθανασίου με κοντινή κεφαλιά, έγραψε το 1-0.  Με την εκτέλεση του β’ μέρους και συγκεκριμένα στο 43′ (το κάθε ημίχρονο διαρκεί 40 λεπτά), ο Μαυρόπουλος κέρδισε πέναλτι, που ο ίδιος μετέτρεψε σε γκολ για το 2-0, ενώ τον θρίαμβο των Πειραιωτών διαμόρφωσε  και πάλι ο Αθανασίου, που με το δεύτερο τέρμα του στο παιχνίδι, στο 47′, έγραψε το τελικό Ολυμπιακός – ΑΕΚ 3-0.

Μάλιστα, οι “ερυθρόλευκοι” θα μπορούσαν να είχαν φτάσει και σε ένα τέταρτο τέρμα, αν το δοκάρι δεν σταματούσε την κεφαλιά του Φίλου στο 79′.

Έτσι, μετά από 15 παιχνίδια, ο Ολυμπιακός παραμένει στην κορυφή με 35 βαθμούς, στο +4 από τον δεύτερο Παναθηναϊκό.

Ολυμπιακός (Ιμπαγάσα): Έξαρχος, Μίνης, Χουρδάκης, Φίλος, Κωστούλας, Σταράκης, Αρσενίδης, Βλέτσας (Ρούτσι 55’), Μοίρας (Διαμαντόπουλος 70’), Μαυρόπουλος (Γατόπουλος 67’), Αθανασίου (Παπακανέλλος 67’).