ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ

Με ερυθρόλευκη απόχρωση η Εθνική μας πήρε χρυσό βαθμό

Με σκόρερ τους Φορτούνη και Κολοβό η Εθνική μας πήρε χρυσή ισοπαλία μέσα στη Βοσνία, με 2-2 ενώ βρέθηκε να χάνει με 2-0.

Το κάκιστο πρώτο ημίχρονο παραλίγο να κοστίσει στην Εθνική ομάδα την (πρώτη) ήττα στο 10ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο (10΄ Βίσκα, 15΄ Πιάνιτς) από τη Βοσνία στη Ζένιτσα, μεταμορφώθηκε όμως στην επανάληψη κι έφυγε με βαθμό από το «Μπίλινο Πόλιε», χάρις στα γκολ των Φορτούνη στο 64΄ (πέναλτι) και Κολοβού στο 85΄.

Τέλος του Αγώνα. Βοσνία-Ερζεγοβίνη – Ελλάδα 2-2 (10' Βίστσα 15' Πιάνιτς 64' Φορτούνης 85' Κολοβός) #BIHGRE #euro2020 #ethnikiomadaofficial #europeanqualifiers

Gepostet von ΕΛΛΑΣ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ (GREECE NATIONAL TEAM) am Dienstag, 26. März 2019