ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νικηφόρο πέρασμα από τον Βόλο για τον Ολυμπιακό Β’

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Β’, με το συγκρότημα του Αριέλ Ιμπαγάσα, μετά το 1-1 απέναντι στην Ξάνθη, να επικρατεί με 3-2 της συνανόματης ομάδας του Βόλου, αποτέλεσμα που τον φέρνει και πάλι στην πρώτη τετράδα του βορείου Ομίλου της Super League 2.

Ο Ολυμπιακός Β’ πραγματοποίησε το ιδανικό ξεκίνημα στο παιχνίδι, καθώς προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό, με σκόρερ τον Μαρίνο, ενώ στο 30’ ο Σουρλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2.

Τρία λεπτά μετά το γκολ του Σουρλή, η ομάδα του Βόλου απάντησε, με τον Στάμου να μειώνει σε 1-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της αναμέτρησης.

Ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Βόλος έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τον Βερνάρδο, όμως η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις τέσσερα λεπτά, καθώς στο 63’ ο Πινακάς… επανάφερε την τάξη, βάζοντας τον Ολυμπιακό Β’ και πάλι μπροστά στο σκορ, αυτή τη φορά με 3-2, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοβ, Παπακώστας, Μανάφοβ, Φιλίποβιτς, Στάμου, Κόλα (59′ Μάνγκα), Κουντουριώτης, Ντος Σάντος, Κατσούκης (59′ Ξύδας), Κότος (82′ Ντιαμπί), Βερνάρδος.

Ολυμπιακός Β: Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής (63′ Τσέλιος), Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάννης, Καλογερόπουλος, Μαρίνος, Κωστή (90′ Ντόη), Σουρλής, Πινακάς (82′ Νταμπό).