Ακολουθήστε μας

RED BLOGS

Οι κότες που μεταμορφώθηκαν σε… κοκόρια

Οι κότες που μεταμορφώθηκαν σε… κοκόρια

Ανέβηκε πριν 2 εβδομάδες // Προβολές άρθρου: υπό ενημέρωση

Τελειώνει, λοιπόν, το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ, ναι το παιχνίδι στο οποίο οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 από το 30κάτι και από εκείνο το σημείο και μετά έστησαν πίσω από την μπάλα 10 παίκτες, 3 διαιτητές, 5 πούλμαν, 10 χιλιόμετρα οδοφράγματα και το οχυρό του Ρούπελ, προκειμένου να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας και αμέσως μετά βγαίνει ο Γιώργης ο Σαββίδης, ο γιος του μπαμπά του, να ειρωνευτεί τον Ολυμπιακό.

Τι είπε ο Γιώργης σε ανάρτηση που έκανε στα social media; «Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει πως αν κάποια ομάδα δεν θέλει για οποιονδήποτε λόγο να αγωνιστεί στην Τούμπα, παρακαλείται να ενημερώσει τουλάχιστον δύο μέρες νωρίτερα».

Και την ώρα που πάτησε αυτό το ρημάδι το «send», δεν του έπεσε το ταβάνι στο κεφάλι….. Ναι, ο Γιώργης ο Σαββίδης (και ως εκ τούτου η ΠΑΕ ΠΑΟΚ) τρολάρει λέγοντας πως αν κάποια ομάδα δεν θέλει να αγωνιστεί, να ενημερώσει.

Μιλάμε για την ΙΔΙΑ ΠΑΕ, η οποία πριν τρία χρόνια ΔΕΝ ΗΡΘΕ στον Πειραιά, για τον επαναληπτικό ημιτελικό του κυπέλλου.  Αυτοί που πολύ απλά… λάκισαν να κατέβουν στον επαναληπτικό αγώνα, τώρα κάνουν τα κοκόρια.

Εμείς, όμως, θα έρθουμε. Και θα παίξουμε. Και θα νικήσουμε. Εσείς πως θα φύγετε είναι το θέμα…..

9 Σχόλια

9 Comments

  1. ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ

    04/02/2019 at 18:42

    ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ Μά έμείς, πέρσυ, κατεβήκαμε νά άγωνισθούμε, κάτι πού κάνουμε 52 συναπτά έτη (1968) στό κολασμένο καί άφιλόξενο κάθε χρόνο, έλέω Γ. ΚΟΥΔΑ, Στάδιο ”ΤΟΥΜΠΑΣ”!! Αύτοί δέ μάς άφησαν νά παίξουμε λόγω ρίψης άντικειμένου στό προπονητή μας άπό τήν έξέδρα τών …”έπισήμων”, παρακαλώ!! Άλλά άπό άνιστόρητους – ποδοσφαιρικά – νεόπλουτους ήμιέλληνες δέν έλπίζω καί σέ πολλά.

  2. ΚΩΣΤΑΣ

    04/02/2019 at 23:51

    ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΟΝΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΙΣΟΦΟΣ ΛΑΟΣ ΑΣΧΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ GIORGI SABINTI ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΦΙΛΟΞΕΝΗ ΓΙΑ ΜΑΣ Τ(Ρ)ΟΥΜΠΑ Ή ΤΡΟ(Υ)ΜΠΑ ΛΟΓΩ ΚΟΥΔΑ ΠΑΟΚΕΙΑ!!!

    • ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ

      05/02/2019 at 12:57

      Κλμέρα! Βλέπεις ”σύγγαυρε” κανείς άπό ΄κεί πάνω (Β.ΕΛΛΑΔΑ) δέ τολμά νά άποκαλύψει τήν άλήθεια. Ότι δηλ. ό Γ.ΚΟΥΔΑΣ καί ό, έκτελών χρέη μάνατζερ, πατέρας του ΓΙΑΝΝΗΣ έφερε τόν παίκτη στόν ”Ο.Σ.Φ.Π.”(1966-68), λόγω άθέτησης τού ”Π.Α.Ο.Κ.” γιά οίκονομική έξυπηρέτηση πρός τήν πολύτεκνη καί πτωχή οίκογένεια ΚΟΥΔΑ. Κάτι πού έπιθυμούσε καί ό ίδιος ό ΚΟΥΔΑΣ!!. Μέ ώμή παρέμβαση τού Κ. ΑΣΛΑΝΙΔΗ, ύπουργού Άθλητισμού τής Δικτατορίας (΄67-΄74), ό άθλητής έπέστρεψε, ύπό τό κράτος άπειλών γιά διακοπή τής ποδοσφαιρικής του σταδιοδρομίας, στή Θεσ/νίκη (ύπάρχουν σχόλια καί συνεντεύξεις τού ΚΟΥΔΑ, πατέρα καί υίού στό ”ΦΩΣ” τής έποχής, στόν άείμνηστο ”γαύρο” Κ.ΓΑΒΑΛΑ). Άλλά δέ τούς συμφέρει νά τό παραδεχθούν γιατί πάνω σ΄αύτή τήν ίστορία έπένδυσαν καί οίκοδόμησαν τό μίσος τους καί τήν – έν μέρει σωστή άπέχθεια τους – γιά τό ποδοσφαιρικό κατεστημένο τής έποχής, άλλά καί τής Άθήνας (άθλητικά,πολιτικά,κοινωνικά)! Μή ξεχνάμε ότι άπό τότε ό ”Π.Α.Ο.Κ.”, σιγά-σιγά, γιγαντώθηκε καί τίμησε τό Βορειοελλαδίτικο ποδόσφαιρο. Δηλ. άθελά του ό ”Ο.Σ.Φ.Π.” τούς εύεργέτησε, (καί συμμετόχή ”Ο.Σ.Φ.Π.” σέ φιλικό άγώνα γιά τά έγκαίνια τού χλοοτάπητα στό στάδιο τής ΄΄ΤΟΥΜΠΑΣ” πρό τού έπαναληπτικού ”ΜΙΛΑΝ-Ο.Σ.Φ.Π.”3-1,(1959), (Κ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΏΝ ΕΥΡΩΠΗΣ).’Αν καί ”γαύρος”, χωρίς έμπάθεια δέν είμαι σάν κί’ αύτούς, παραδέχομαι ότι είναι ό λιγότερο εύνοημένος η ό πιό άδικημένος Σύλλογος άπό τούς 4 μεγάλους. Ό ίδιος όμως άποτελεί ποδοσφαιρικό κατεστημένο γιά τό Βορρά είς βάρος άλλων όμάδων (”ΑΡΗΣ”/”ΗΡΑΚΛΗΣ”/”ΑΠΟΛΛΩΝ”). Σάν περιοδεύων Πωλητής ταξείδευα έκεί γιά 10 χρόνια καί τά γνωρίζω άπό πρώτο χέρι. Πάντως παραδέχονται τό μεγαλείο τού ”ΘΡΥΛΟΥ” μας!!

  3. ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

    05/02/2019 at 12:24

    ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΣΑΣ.
    ΠΕΡΥΣΙ ΞΕΦΤΙΛΙΣΑΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΛΑΟ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ
    ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ

    ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ
    ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ
    ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ !!!ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ

    • Πουλητάρια

      05/02/2019 at 12:38

      Για ένα στημένο πρωτάθλημα από κάθε μπάντα θα δώσετε τα πάντα. Κι όταν και ΑΝ το πάρετε, η γεύση που θα σας μείνει στο στόμα θα είναι σαν να φάγατε στάχτες όταν θα κατεβαίνουν οι σκοπιανοί ως Μακεδόνες πια με την σλάβικη κωλογλώσσα τους που θα την λένε κι επίσημα Μακεδονική και θα σας τα τρίβουν στα μούτρα. Τότε όμως θα είναι πια πολύ αργά για όλα…
      Το συλλαλητήριο για τη Μακεδονία που ακρωτηριάζει ο χαφιές πρωθυπουργός που θέλει να σας δώσει το πρωτάθλημα θα το κάνετε τελικά, ή σας το απαγορεύει ο τσετσένος πρόεδρός σας μετά την τελευταία επίσκεψη στο μαξίμου;
      Κυριακή κοντή γιορτή νοτιομακεδόνα…

    • ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ

      05/02/2019 at 13:43

      ΕΜΕΙΣ, ΦΙΛΤΑΤΕ ΣΥΝΕΛΛΗΝΑ, ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ”ΤΟΥΜΠΑΣ” ΣΑΣ ΚΑΙ ”ΔΕΧΘΗΚΑΜΕ” ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΟ – ΕΞΕΔΡΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ, ΧΑΧΑΧΑ!! – ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΟΣ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕ, ΑΝΤΙΚΡΥΣΑΝ…ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΟ!!! (ΘΥΜΗΣΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΓΥΑΛΙΝΟ, ΒΑΡΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ MIRALLAS, ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ!!! ΕΔΩ ΞΑΝΑΓΕΛΑΝΕ, ΧΑΧΑΧΑ!! ). ΕΣΕΙΣ, ΠΡΙΝ ΤΡΙΑ ΣΧΡΟΝΙΑ,, ΟΥΤΕ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ!! ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΑΝΤΕΧΑΤΕ ΤΗΝ, ΕΠΙ 52 ΧΡΟΝΙΑ, ΠΑΤΡΟΠΑΡΑΔΟΤΗ, ΚΟΛΑΣΜΕΝΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΣΑΣ (ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΑ …ΤΕΜΠΗ, ΣΥΝ ΤΩ ΧΡΟΝΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΑΝ, ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΑ… ΜΑΛΓΑΡΑ!!) ΕΠΕΙΔΗ, ΔΗΘΕΝ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΛΕΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΔΑ ΣΑΣ. ΕΝΑΣ ΚΟΥΔΑΣ, ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ”ΚΑΡΑ’Ι’ΣΚΑΚΗ”, ΕΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΟ (1976, ”Ο.Σ.Φ.Π. – ”Π.Α.Ο.Κ.” 0-4!) ΣΑΝ ΕΠΙΣΤΕΓΑΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗΣ ΦΑΝΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΦΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΙΜΗΣΕ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΤΣΙ ΗΘΕΛΑΝ, ΔΕΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΝΜ, ΓΙΑ ΤΟ ”ΘΡΥΛΟ”, ΟΣΟ ΚΙ’ ΑΝ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΥΤΟ. ΘΥΜΗΣΟΥ, ΑΓΑΠΗΤΕ, ΤΗΝ ΠΡΟ 25ΕΤΙΑΣ, ΠΕΡΙΠΟΥ, ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΣΑΣ, ΕΝ ΜΕΣΩ ΕΞΕΛΗΞΗΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΑΠΟ ΤΟ ”Ο.Α.Κ.Α” (”Π.Α.Ο.”-”Π.Α.Ο.Κ.”.) ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΒΟΥΛΙΝΟΥ, ΜΗ ΑΝΤΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΣΑΣ ΣΦΑΓΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟ, ΝΕΟΠΛΟΥΤΟ, ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΟ, ΑΛΑΖΟΝΙΚΟ, ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ, ΠΑΙΔΑΡΕΛΙ ME TOYΣ 4 ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ, ΟΥΤΕ Ο ΛΟΥΔΟΒΙΚΟΣ 14ος ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ ΝΑ ΗΤΑΝ, YIORGI SAVVIDI ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ 25ΧΡ., ΕΙΜΑΙ 58ΧΡ. ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΜΑΣ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ ΑΠ’ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΕΤΣΕΝΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥ. ΓΙΑΤΙ; ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΩ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ, ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΔΟΞΑΣΕΙ Ο ”ΘΡΥΛΟΣ” ΕΙΣ ΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ. ΕΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΕΚΕΙ. ΑΥΤΑ, ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΗ ΠΕΙΡΑ’Ι’ΚΗ ΑΓΑΠΗ. ΔΕ ΜΙΣΟΥΜΕ!!

    • ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ

      06/02/2019 at 13:49

      Είναι γεγονός, άπό είδηση πού άλίευσα άπό τό Διαδύκτυο, άλλά καί άκουσα άπό τήν έκπομπή ”ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!” τής ”Θ – 7” ότι άκυρώθηκε, μέ άνωθεν έντολή (βλέπε Α. ΤΣΙΠΡΑΣ), μακεδονικό συλλαλητήριο μέ τή σιωπηρή συγκατάβαση τού ”πολύ” Ι.ΣΑΒΒΙΔΗ, μέ άντάλλαγμα κάθε βοήθεια καί διευκόλυνση γιά κατάκτηση τού Πρωταθλήματος άλλά καί άπαγόρευση άνάκρουσης τού γνωστού μακεδονικού έμβατηρίου ”ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΞΑΚΟΥΣΤΗ” μέσα στή ”ΤΟΥΜΠΑ” πρός τέρψην καί ίκανοποίησην τών Γυφτοσκοπιανών; Παρακαλώ άπαντήσατε!! Εύχαριστώ καί άναμένω άπό οίονδήποτε συνέλληνα, βόρειο καί νότιο!!

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ

    08/02/2019 at 14:21

    8/2/81 – 8/2/19: Άμα τή έπετείω τών 21 νεκρών παιδιών (20 τού ”Ο.Σ.Φ.Π.” – 1 τής ”Α.Ε.Κ.”) διάφορες Π.Α.Ε. (”Α.Ε.Κ.”, ”Π.Α.Ο.Κ.”, ”ΑΣΤΕΡΑΣ”), μέχρι στιγμής άνήρτησαν συλλυπητήρια διαδικτυακά μυνήματα, όλες πρός τιμήν τους! Μέ λύπη μου όμως θά θυμήσω ότι, όπαδοί – άντίπαλοι, (βλέπε Παναθηνα’ι’κοί, Άεκτζήδες(!!!), Παοκτζήδες, οί τελευταίοι σταμάτησαν όταν θρήνησαν νεκρούς στά Τέμπη), καθύβριζαν γιά μεγάλο διάστημα, τούς νεκρούς αύτούς στά γήπεδα πού έφιλοξενείτο ό ”ΘΡΥΛΟΣ”: <>!!!!!!!!!!! ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΕΚΡΟΙ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ Η ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΥ!

    • ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ

      08/02/2019 at 15:50

      Πρός άξιότιμη ίστοσελίδα ”Red news”. Γιατί μού λογοκρίνατε, διαγράφοντας, τό σύνθημα στό μνμ: 08/02/2019 – 14:21; Έγώ τό έπικαλέστηκα γιατί άκουγότανε σ’όλα σχεδόν τά γήπεδα πού έπαιζε ό ”Ο.Σ.Φ.Π.” καταδικάζοντάς το, δέ τό έκανα γιά νά τό προβάλλω η νά τό άναπαράγω!! Έάν έθιξα κάτι ζητώ ΣΥΓΓΝΩΜΗ! Παρακαλώ άπαντήσατε! Άναμένω. Εύχαριστώ. ΣΤΕΛΙΟΣ ΜΑΝΕΔΑΚΗΣ / ΝΙΚΑΙΑ.

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Περισσoτερα για RED BLOGS

Διαφήμιση
Διαφήμιση avance.gr

Follow Us

Διαφήμιση