ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πρεμιέρα με πεντάρα για την Κ15 του Ιμπαγάσα

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Κ15 ο Ολυμπιακός, με την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα να διαλύει τον Πανιώνιο με 5-0.

Χρειάστηκαν μόλις οκτώ λεπτά στους “ερυθρόλευκους” να ανοίξουν το σκορ, όταν και μετά από σέντρα του Πνευμονίδη, ο Σούφκας με πλασέ έγραψε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μουζακίτης πέρασε δύο αντιπάλους και πάσαρε στον Παναγιωτακόπουλο για το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο 40λεπτο της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ο Σούφκας νίκησε στο 48′, σε τετατετ τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου για το 3-0, ενώ ο ίδιος στο 51′ έφτασε σε χατ τρικ, πετυχαίνοντας το 4-0. Το τελικό Πανιώνιος 0 Ολυμπιακός 0-5 διαμόρφωσε ο Αλαφάκης στο 79′.

Ολυμπιακός (Ιμπαγάσα): Κουράκλης, Κουτσόπουλος, Χριστογιάννης (52’ Λιατσικούρας), Δάμα, Μανιός, Αλαφάκης, Πνευμονίδης, Στάντζος (52’ Παυλάκης), Σούφκα (57’ Χατζηιωαννίδης), Μουζακίτης (57’ Παναγάκος), Παναγιωτακόπουλος (57’ Λίγδας).