ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ και θέαμα η Κ19 του Ολυμπιακού απέναντι στον Πανιώνιο

Σκορ και θέαμα προσέφερε η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού, που επικράτησε του Πανιωνίου με 4-2, πετυχαίνοντας την έβδομη συνεχόμενη νίκη της.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης ήταν αυτή που αιφνιδίασε στο παιχνίδι καθώς προηγήθηκε μόλις από το 5ο λεπτό με τον Νίνο. Με την σέντρα ο Αρσενίδης έφτασε κοντά στην ισοφάριση, με τον Ολυμπιακό να… αγγίζει το 1-1 στο 21′ με τον Μπουλάρι.

Τρία λεπτά αργότερα, όμως, η υπεροχή των “ερυθρόλευκων” δικαιώθηκε, όταν ο Μπουλάρι βρήκε τον Τσέλιο, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα για το 1-1.

Στο 30′ τα πράγματα… στράβωσαν για τον Ολυμπιακό, καθώς ο Μπέλιτς είδε… τραβηγμένη δεύτερη κίτρινα κάρτα για θέατρο, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν με την έναρξη της επανάληψης, όταν ο Κουτσάκης αποβλήθηκε για τον Πανιώνιο, με τις δύο ομάδες να χάνουν από μία ευκαιρία, με τον Μαρίνο ο Ολυμπιακός στο 65′ και με τον Μούντριχα ο Πανιώνιος στο 70′.

Στο 81′ ο Ολυμπιακός πήρε για πρώτη φορά κεφάλι στο σκορ με κεφαλιά του Γκοτζαμανίδη, μετά από φάουλ του Μαρίνου, όμως η απάντηση του Πανιώνιου ήταν άμεση, καθώς στο 83 ο Σταμάτης ισοφάρισε σε 2-2. Οι “ερυθρόλευκοι”, όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα στο παιχνίδι. Έτσι, αφού αρχικά ο Κατσαβάκης στο 84′ και ο Μπουλάρι στο 85′ έχασαν τεράστιες ευκαιρίες για το 2-1, ο τελευταίος ήταν αυτός που στο 90′ με δυνατό σουτ… λύτρωσε τους Πειραιώτες, πετυχαίνοντας το 3-2. Το τελικό Ολυμπιακός – Πανιώνιος 4-2, διαμόρφωσε και πάλι ο Μπουλάρι στις καθυστερήσεις, με τους “ερυθρόλευκους” να φτάνουν στους 44 βαθμούς μετά από 21 παιχνίδια, παραμένοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Στουρνάρας, Κεραμίδας (Μαρτίνης 67’), Νικόλης, Γκοτζαμανίδης, Τσάβος (Μαρίνος 58’), Καράκουτης (Κατσαβάκης 67’), Μπέλιτς, Τσέλιος, Φέκκας, Αρσενίδης, Μπουλάρι.